na oficiálních stránkách Pěveckého sboru Kaplice (PSK) - komorního smíšeného sboru, založeného v roce 2004.

 

          Zakladatelkou, uměleckou vedoucí a sbormistryní je Mgr. Lenka Menšíková. Sbor čítá 15 až 20 zpěváků a zaměřuje se převážně na renesanční světskou i duchovní hudbu. Pro zpestření občas zařazuje novější skladby, např. od Antona Brucknera, spirituály i lidové písně.

          PSK zkouší nepravidelně, v etapách. Koncertuje pravidelně o Vánocích před domácím publikem v Kaplici a každý rok navštěvuje okolní vesnice. PSK se zatím zúčastnil dvou festivalů: nesoutěžní mezinárodní festival v Lago di Garda (It.) v roce 2008 a soutěžní mezinárodní festival Mozartova Praha (2010), kde se umístil ve stříbrném pásmu!

 

STÁLÍ ČLENOVÉ PSK:

Soprán - D. Andršová, N. Kreisingerová, M. Milsimrová, M. Nová, Mgr. A. Opekarová, I. Putzerová
Alt - Z. Blažková, Mgr. I. Dvořáková, J. Kyptová, V. Mušková, S. Nová, T. Přádová, P. Schwarzová, dipl.um.
Tenor - L. Andrš, R. Muška
Baryton - J. Menšík, dipl.um.
Bas - J. Havelka, L. Schwarz, dipl.um.

 

Z našeho repertoáru: Toinot Arbeau - Pavane, J. Gallus - Musica, anonym - Riu riu chiu, O. Lasso - Bonjour, mon coeur, G. P. da Palestrina - O bone Jesu, J. S. Bach - Psalite deo nostro laetitia, A. Bruckner - Locus iste...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

English: The Choir Kaplice was founded in 2004. It is a male and female choir. We focus on renaissance music, both seculiar and spiritual. There are 16 members in the choir, the conductor is Mgr. Lenka Menšíková.

Contact for communication in English: Mgr. Iva Dvořáková, e-mail: dvorakova@geukaplice.cz